2017 Dünya Kupası Elemeleri

2017 Dünya kupası elemeleri

Muhtemelen duymuşsunuzdur, fakat UEFA Uluslar Liginde tam olarak ne var? Kasım 2017 başında, FIFA ve UEFA arasında, Milletler Ligi’ni daha da genişletmek için nasıl bir tartışma vardı ve ilk baskısı bile oynatılmadı. Her şey yoluna girecek ve heyecan verici bir gelecek umudunu yaşıyor, ancak anlamsız uluslararası dostluk maçlarını fıçıya atmak için tasarlanan yenilikçi yeni bir format olan Açılış Nations Ligi nasıl oynanacak ?

2017 Dünya kupasının amacı nedir?

Hedef, UEFA üyelerinin 55’inin tamamında kaliteyi yükseltmek ve denemektir . Uluslararası futbola biraz rekabetçi doğa getirme arzusu vardı. Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonaları’nın, aslında bu finale gelemeyen herhangi bir ulus için tek yanlı kalifikasyon gruplarının dışında, dostça maçlardan başka ilgi çekici başka bir şey yoktu. Kalifikasyon süreçlerinde daha küçük sıralarda yer alan takımlar, finallere katılma şansını asla yakalamıyorlar. Ancak artık geçerli değil, çünkü dostça maçlar yerine takımlar, önemli turnuva eleme maçları gerçekleşmediğinde uluslararası mola vermeyi sağlayacak olan UEFA Uluslar Topluluğu Ligi’ne giriyor olacaklar.

2017 Dünya kupası

UEFA Uluslar Liginde dört lig var . Bunlar Lig A, Lig B, Lig C ve Lig D. Bunları ilginç yapan şey , ligler arasında yükselme ve düşme olacağıdır. Liglerin her birinde, Grup 1, Grup 2, Grup 3 ve Grup 4 olmak üzere dört grup vardır. Özetle, kurulum şu şekildedir

Lig A – Grup 1, Grup 2, Grup 3, Grup 4
Lig B – Grup 1, Grup 2, Grup 3, Grup 4
Lig C – Grup 1, Grup 2, Grup 3, Grup 4
Lig D – Grup 1, Grup 2 , Grup 3, Grup 4

Bir ligdeki her bir grupta üç veya dört takım bulunur. Böylece grup aşamasındaki tüm maçların sonunda, 1. Lig’deki 1. Grup’un alt tarafı 2. Lig’de 1. Grup’a inecek. 1. Lig’in 1.Boyu lig C’de 1. Grup’a inecek ve Lig C’deki 1. Grup’un alt tarafı Lig D’de 1. Grup’a düşüyor. Gruplar arasındaki terfi için sadece başka bir yol var.

Bu yüzden uluslar Leagues genelinde aynı seviyede yukarı ve aşağı gidiyor olacaklar . Bir takım örneğin 2. Lig’de Ligi B’de başlasa, lig A’nın 2. Gruba terfi alabilir veya aşağıdaki sayı için Lig C Grup 2’ye düşebilir. Bu nedenle takımlar, gruplarda düşmelerden kaçınmak ve daha iyi takımların doğal olarak etrafında dolaşma ihtimalinin yüksek olduğu kadroları yükseltmek için oynuyor olacak.

2017 Dünya kupası final

Bütün bunlardan büyük ödül, UEFA Uluslar Ligini kazanıyor. Gruptaki tüm maçların sonunda, League One’daki her gruptaki en iyi takım, Final Four final yarışmasında yarı final nakavt formatına geçecektir. Bu nakavt turnuvasının galibi UEFA Uluslar Lig Şampiyonası olacak.

Beraberlik

55 ülke zaten Liglere ayrılmış ve 11 Ekim 2017’de katsayı sıralamasına dayanan dört lige yayılmış durumda. Ligi birinci sırada yer alacak, Lig D en düşük puanlara ev sahipliği yapacak.

Lig A: Almanya, Portekiz, Belçika, İspanya, Fransa, İngiltere, İsviçre, İtalya, Polonya, İzlanda, Hırvatistan, Hollanda

Lig B: Avusturya, Galler, Rusya, Slovakya, İsveç, Ukrayna, İrlanda Cumhuriyeti, Bosna-Hersek, Kuzey İrlanda, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Türkiye

Ligi C: Macaristan, Romanya, İskoçya, Slovenya, Yunanistan, Sırbistan, Arnavutluk, Norveç, Karadağ, İsrail, Bulgaristan, Finlandiya, Kıbrıs, Estonya, Litvanya

Lig D: Azerbaycan, Makedonya, Beyaz Rusya, Gürcistan, Ermenistan, Letonya, Faroe Adaları, Lüksemburg, Kazakistan, Moldova, Lihtenştayn, Malta, Andorra, Kosova, San Marino, Cebelitarık

Her ligdeki hangi takımların ilgili gruplara girdiğine karar vermek için Ocak 2018’de bir beraberlik olacak .

Maçlar ne zaman oynanacak

UEFA Milletler Ligi açılış baskısı sırasında altı maç günü boyunca, 2018 yılında düzenlenecek olan uluslararası sonları düzenli “çift başlıklarını” Eylül, Ekim ve Kasım aylarında çıkabilirler. Bu nedenle, attırmalara katılan sıkıcı uluslararası dostluk maçlarından başka bir şey kalmayacak, bunun yerine tüm uluslar için UEFA üyelerinin kalitesini yükseltmek için tasarlanmış gerçekçi rekabet testleri yapılacak. Final Four yarışması Haziran 2019’da yapılacak.

UEFA Avrupa Şampiyonası’nın etkisi

Bu, yeni UEFA Uluslar Ligi’nin temel kurulumudur, ancak tüm bunların bir başka yanı da var, çünkü UEFA Euro elemelerine da bir önem atfedecektir. Avrupa Elemeleri Mart 2019 yılında başlayacak ve Yani bütün çok daha basitleştirilmiş aldı Mart, Haziran, Eylül, Ekim ve Kasım 2019 arasında her iki maç günler olacak. Beş takım beş grup ve altı takım beş grup olacak ve on gruptan birincileri kazananlar ve koşucular otomatik olarak Euro 2020’de bir yer tutacak.

Ancak bu dört yerden ayrılıyor ve bu UEFA Uluslar Liginin oyuna girdiği yer.

Dört Millet Ligi’nden (A, B, C ve D) her biri, kendilerinde UEFA Avrupa Şampiyonası’na katılmak için dört play-off pozisyonuna sahip olacak. İlk öncelik her grup birincisi olacak bir lig içinde. Eğer bir grup galibi zaten 2020 Euro karşılığında kalırsa, play-off pozisyonu ligin en iyi sıradaki takımına geçecektir.

Şu ana kadar örnek:

Lig B Sonuç Sıralaması:

Grup 1: Galler, İsveç, Slovakya
Grup 2: Bosna, Kuzey İrlanda, Türkiye
Grup 3: Rusya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti
Grup 4: Avusturya, Ukrayna, İrlanda

Dört Euro 2020 eleme noktalar play off Galler, Bosna, Rusya ve Avusturya’ya gider Grup B’den. Ancak şunu diyelim ki, Bosna, Kuzey İrlanda ve Avusturya, Avrupa Şampiyonası finalini otomatik olarak normal kalifikasyon formatı ile onayladı. B liginden gelen dört oyun alanı Galler, Türkiye, Rusya ve Ukrayna olacaktı.

Bu yüzden her Milli Ligi liginin 2020 Euro play-off’larına kendi rotası olacak. Her Ligi daha sonra kalifiye takımları arasında iki yarı final ve final yapacak ve dört finalden (Lig A, Lig B, Lig C ve Lig D’den) gelen galipler Avrupa Şampiyonası Finalleri’ndeki son dört puanı dolduracak.

Euro Play Off’ların Faydaları

Bu , Federasyonun en düşük sıralamasındaki taraflarını barındıracak olan D Liginden bir takımın Avrupa Şampiyonalarına gideceğini ve bu nedenle formun alt sıradaki ülkelere biraz daha açıldığı anlamına geliyor. Temel olarak orta ve alt kademeli ulusları Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için ek bir yol ve takımlar için Uluslar Birliği Ligi’nde iyi performans göstermesi ve hafifçe çekmemesi için bir başka rekabetçi faktör üretiyor. Ayrıca, tabii ki, küçük ulusların , kendilerini daha iyi sıralanan taraflara karşı test etmek için Uluslar Ligindeki Ligleri tırmanmaya teşvik ediyor .

Arkadaşlarının sonu tamamen değil

Bu Milletler Ligi, sıkıcı dostluk maçlarından bazılarını kesecek olsa da , bazı gruplardan sadece üç takım oldukları için, hala dünyanın dört bir yanındaki dostlara dostluklarla uyum sağlamak için açık bir alan bırakıyor. Dolayısıyla, Avrupa uluslarını ilgilendiren dostça uluslararası yarışlar bir bütün olarak kesilecek, ancak yine de orada olacak, özellikle büyük turnuvalardan önce hazırlıklar.

One Response

  1. Cem

Leave a Reply

Etiketler:, , , , , , ,